Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04. - 14.04.2024

Treść

 

1.       W tym tygodniu przeżywamy:

A/ dzisiaj -  Święto Miłosierdzia Bożego; o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, za udział w której można uzyskać odpust zupełny; rozpoczyna ona 71 Tydzień Miłosierdzia - modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących, stąd dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas; także dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - po mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ; a po mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Koła Różańcowego matek modlących się za dzieci; również dzisiaj mszę św. o godz. 12.00 z Acies Legionu Maryi odprawi bp Grzegorz; serdecznie zapraszam.

B/ w poniedziałek - uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona; jest to także Dzień Świętości Życia; zachęcam do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;

C/ w przyszłą niedzielę – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którym rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2.       Próba kandydatów do bierzmowania odbędzie się 15 kwietnia (tj. w poniedziałek za tydzień) w kościele o godz. 16.30 - obecność obowiązkowa!

3.       Składam serdeczne podziękowania za złożone w drugi dzień świąt ofiary na uczelnie katolickie w kwocie 5.750, 21 zł. Bóg zapłać!

4.       W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili nasi parafianie: ++ Teresa Niemczyk i Marian Wieczorek - Wieczne odpoczywanie...

5.       Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

347400