Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

Fotokody

Treść

Czym jest FotoKod?

QR Code (QR jest skrótem od ang. Quick Response) – alfanumeryczny dwuwymiarowy matrycowy kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku.

Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków Kanji/Kana, stąd jest popularny w Japonii. Dodatkowo pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika.

Budowa kodu umożliwia jego umieszczenie i odczyt na przedmiotach szybko przemieszczających się względem skanera (np. na przenośnikach). Symbolika jest również stosowana w różnych aplikacjach niezwiązanych z transportem przesyłek. Analogicznie do Semakodu można ja stosować do zapisywania i umieszczania w różnych miejscach adresów URL, a następnie odczytywać przy pomocy odpowiednio oprogramowanych urządzeń przenośnych. Takie zastosowanie jest szczególnie popularne w Japonii.

 

Mówiąc krótko - jeśli na codzień używasz komórki - jeśli nie chcesz wstukiwać adresu do telefonu a jesteś u znajomych przy komputerze - to będzie dla ciebie wygodne by szybko wejść na dane strony.

 

cmentarz św. Barbary - wyszukiwarka grobów:

 

Strona główna Diecezji Sosnowieckiej

 

Strona główna Parafii św. Barbary

SDMS - Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej

 

wkrótce umieścimy więcej linków....

 


 

Linki do programów:

Do nokii:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/komorki/fotokody/2008/11/instalujemy-aplikacje-do-odczytywania-fotokodow-i-korzystamy-z-niej.aspx

Do androida:

http://m.simblog.pl/fotokody-przeglad-aplikacji/

347398