Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11 - 26.11.2023

Treść

 

1.       W tym tygodniu:

A/ dzisiaj - Światowy Dzień Ubogich; „Tytki Charytatywne” czyli papierowe torby, które zostały zabrane w ubiegłą niedzielę wypełnione produktami dla najuboższych naszej parafii można składać jeszcze dzisiaj w zakrystii; także dzisiaj - trzecia niedziela miesiąca (tzw. niedziela daru serca); ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne; można również dokonywać wpłat na konto parafii; za zrozumienie, a także za każdy gest hojności składam serdeczne: Bóg zapłać! również dzisiaj - o godz. 15.30 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich;

B/ w poniedziałek - uroczystość św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, Patrona naszej diecezji;

C/ we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP;

D/ w środę - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki muzyki kościelnej i organistów; pamiętajmy o naszym p. Organiście Miłoszu w modlitwie;

E/ w piątek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

F/ w przyszłą niedzielę - ostatnią w roku liturgicznym - uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2.       Dzisiaj na placu przed kościołem odbywa się drugi już kiermasz i zbiórka na rzecz 9-letniej Kasi Kośmider, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną - dysplazją diastroficzną. Przeszła już 11 operacji ortopedycznych, ostatnią w sierpniu br. Ponadto potrzebna jest kwota 650.000,00 zł na kolejną operację kręgosłupa w USA planowaną na przyszły rok. Leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Na kiermaszu będzie można nabyć naturalne (bez konserwantów) konfitury i syropy do wody czy herbaty z owoców leśnych i hodowlanych. Za okazaną pomoc i ofiarność z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

3.       W Kancelarii parafialnej można jeszcze składać wypominki. W intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych i półrocznych, modlimy się w każdą niedzielę w ciągu roku przed mszą św. o godz. 8.30 i 10.00.

4.       Przypominam, że w tym roku w całej parafii codziennie w dni powszednie w godz. 15.30 - 20.00 opłatki roznosi tylko p. organista Miłosz Mika, który posiada pisemne upoważnienie od Ks. Proboszcza. Proszę o życzliwe przyjęcie. W tym tygodniu p. organista będzie roznosił opłatki parafianom zamieszkałym przy ul. 1-go Maja, Narutowicza, Sieleckiej, Szkolnej, Kaliskiej, Harcerskiej, Witosa, Korczaka. Opłatki można nabyć także w Kancelarii parafialnej i w zakrystii. (W gablocie i na stronie parafialnej jest także wykaz ulic, na których były już roznoszone opłatki).

5.       W I Niedzielę Adwentu, czyli za dwa tygodnie (tj. 03 grudnia) członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przed kościołem będą kwestować na paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii. Za złożone ofiary z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

6.       Składam serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w kwocie 1.816,02 zł. Bóg zapłać!

7.       W minionym tygodniu do domu Ojca powrócił nasz parafianin: + Paweł Pazera - Wieczne odpoczywanie...

8.       Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

366586