Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11 - 19.11.2023

Treść

 

1.       W tym tygodniu:

A/ dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich; Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje akcję „Tytki Charytatywnej” czyli papierowej torby, którą po mszach świętych można odebrać, by następnie wypełnić ją najbardziej potrzebnymi i przydatnymi produktami dla najuboższych naszej parafii (żywność, chemia domowa); torby proszę przynosić do następnej niedzieli do zakrystii lub Kancelarii parafialnej; dziś obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie; za złożone ofiary z góry składam serdeczne: Bóg zapłać! także dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Seminaryjną; ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Seminarium; za hojność z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

B/ w poniedziałek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

C/ w piątek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

D/ w sobotę - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

E/ w przyszłą niedzielę - trzecia niedziela miesiąca (tzw. niedziela daru serca); ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Można również dokonywać wpłat na konto parafii. Za zrozumienie, a także za każdy gest hojności z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

2.       W zakrystii i Kancelarii parafialnej można jeszcze składać wypominki. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w każdą niedzielę w ciągu roku przed mszą św. o godz. 8.30 i 10.00.

3.       W najbliższy czwartek (tj.16 listopada) w naszej parafii będziemy przeżywać dzień peregrynacji ikony św. Józefa. Oto program:

          17.00           powitanie ikony i nabożeństwo do św. Józefa

          17.30           rozważania różańcowe ze św. Józefem

          18.00           msza św. z kazaniem

          19.00           indywidualna modlitwa do św. Józefa

          20.00           zakończenie

4.       W przyszłą niedzielę (tj. 19 listopada) na placu przed kościołem odbędzie drugi już kiermasz i zbiórka na rzecz 9-letniej Kasi Kośmider, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną - dysplazją diastroficzną. Przeszła już 11 operacji ortopedycznych, ostatnią w sierpniu br. Ponadto potrzebna jest kwota 500.000,00 zł na kolejną operację kręgosłupa w USA planowaną na przyszły rok. Leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Na kiermaszu będzie można nabyć naturalne (bez konserwantów) konfitury i syropy do wody czy herbaty z owoców leśnych i hodowlanych. Za okazaną pomoc i ofiarność z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

5.       W tym roku w całej parafii od dnia 15.11 w godzinach od.15.30 do 20.00. opłatki będzie roznosił tylko p. organista Miłosz Mika, który posiada pisemne upoważnienie od Ks. Proboszcza. Proszę o życzliwe przyjęcie - jest ono świadectwem wiary i przynależności do wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu p. organista będzie roznosił opłatki parafianom zamieszkałym przy ulicy: ul. Narutowicza, 1 Maja, Kaliska 6,12,14A,14, Sielecka oraz Wawel 17, 17A. Opłatki wigilijne będzie można nabyć również w zakrystii i Kancelarii parafialnej. Dokładny wykaz numerów domów, do których już zostały zaniesione opłatki co tydzień będzie umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej.

6.       W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili nasi parafianie: ++ Marian Ciszowski, Zofia Czajęcka-Skórka, Andrzej Białas - Wieczne odpoczywanie...

7.        Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

266988