Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09. - 17.09.2023

Treść

 

1.       W tym tygodniu: 

A/  w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; także w środę o godz. 19.00 Nabożeństwo fatimskie; zapraszam do udziału;

B/ w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

C/ w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

D/ w sobotę - wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

E/ w przyszłą niedzielę - trzecia niedziela miesiąca (tzw. niedziela daru serca); ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne; można również dokonywać wpłat na konto parafii; za zrozumienie, a także za każdy gest hojności z góry składam serdeczne: Bóg zapłać!

2.       Dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyły we wszystkich niedzielnych mszach św. w naszej parafii, proszę, aby przyniosły plansze z naklejkami do następnej niedzieli (tj. 17 września). A w niedzielę za dwa tygodnie w czasie mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się losowanie nagrody w postaci hulajnogi elektrycznej.

3.       Kandydatów do bierzmowania zapraszam w niedziele na mszę św. o godz. 8.30, a msze św. z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 16.00.

4.       Przypominam, że spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. odbędzie się 17 września (tj. w niedzielę za tydzień) w kościele po mszy św. o godz. 16.00. Proszę o odbiór Deklaracji przygotowania do I Komunii w Kancelarii parafialnej (uzupełnione Deklaracje proszę przynieść na spotkanie). Obecność obowiązkowa!

5.       Natomiast spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się 24 września (tj. w niedzielę za 2 tygodnie) w kościele po mszy św. o godz. 16.00.

6.       Przypominam, że spotkania Stowarzyszenia Legionu Maryi odbywają się we wtorki o godz. 18.30, a Kręgu biblijnego w czwartki o godz. 18.30 w salce katechetycznej na plebanii.

7.       17 września (tj. w niedzielę za tydzień) ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla życia pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Diecezjalne Centrum Służby Rodziny i Życiu oraz Fundację "Dla Rodziny". Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach i na banerze.

8.       W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili nasi parafianie: ++ Józef Sowała i Tadeusz Miller - Wieczne odpoczywanie...

9.        Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

334133