Przejdź do treści
Slider2
Przejdź do stopki

Ogłoszenia duszpasterskie

Treść

24 NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 12. – 19.09.2021 r.

 

1.      W tym tygodniu przypada:

A/ dzisiaj - w czasie Mszy św. o godz. 11.15 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas 0 i I.;

B/ w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; także w poniedziałek o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie;

C/ we wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Św.;

             D/ w środę - wspomnienie NMP Bolesnej;

E/ w czwartek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

F/ w sobotę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika - Patrona Polski; także w sobotę rozpoczyna się 31 pielgrzymka Ludzi Pracy (szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła).

 

2.      W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym poświęconym św. Józefowi, jak każdego 19 dnia miesiąca, w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie poświęcone temu Wielkiemu świętemu - Patronowi Kościoła, które poprowadzi Kanclerz Kurii diecezjalnej w Sosnowcu Ks. dr Mariusz Karaś wg następującego porządku: o godz. 17.00 konferencja na temat św. Józefa; o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do św. Józefa z odczytaniem przyniesionych przez nas próśb (składanych za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona); o godz. 18.00 msza święta do św. Józefa, w czasie której będzie można przyjąć szkaplerz św. Józefa. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.

Ponadto przypominam, że z racji trwającego tego Roku Jubileuszowego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego); należy odmówić dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego; odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia; można uzyskać go dla siebie lub ofiarować za zmarłych.

 

3.      Przypominam, że spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. odbędzie się 26 września (tj. w niedzielę za 2 tygodnie) w kościele po Mszy św. o godz. 16.00. Proszę o odbiór Deklaracji przygotowania do I Komunii w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej.

 

4.      Natomiast spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się 19 września (tj. w niedzielę za tydzień) w kościele po Mszy św. o godz. 16.00.

 

5.      Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na pomoc uchodźcom z Afganistanu w kwocie 2566,00 złBóg zapłać!

 

6.      W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili nasi parafianie: ++ Henryka Zdybska, Ewa Świerkosz - Wieczne odpoczywanie...

 

7.      Wszystkim na kolejny tydzień życzę: Szczęść Boże!

12222